Bewele

Fazowane elementy szklane, produkowane są z 5 mm szkła płaskiego o fazowanej krawędzi grubości 1,5 mm. Cienkie krawędzie zewnętrzne umożliwiają doskonałe łączenie z taśmą ołowianą i kolorową folią samoprzylepną.

Bewele nakleja się na pojedyncze tafle szklane za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV. Przy prawidłowym użytkowaniu kleju oraz stosowaniu wskazówek dotyczących sposobu naklejania uzyskuje się wyrób o jakości najwyższej trwałości. Bewele stosuje się na zewnętrznej stronie szyby zewnętrznej. Oznacza to, że bewele zawsze powinny znajdować się na zewnątrz pomieszczenia w przypadku szklanych drzwi czy okien.

Decra Bevels występują w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów oraz w kilkuelementowych zestawach.
Dostępne są również bewele barwione w trzech odcieniach: brązowym, niebieskim i zielonym. Inne kolory można nadawać bewelom poprzez przyklejenie folii witrażowych po przeciwnej stronie podłoża szyby.

Zobacz katalog BEWELI

UWAGA

Wysokość cen materiałów do witraży Decra Led uzależniona jest od następujących czynników:

  • cena surowca na LME (Londyńska Giełda Metali)
  • wysokość kursu wymiany walut

Firma Pujan Led nie ma wpływu na powyższe warunki.

Film instruktażowy - aplikacja beweli

Bewele tęczowe

Zastosowanie beweli zawsze nadawało witrażowi wyjątkowego wyglądu, wzbogacając tradycyjny charakter o prawdziwą jakość i oryginalność. Do tej pory bardzo popularne były bewele bezbarwne lub lekko koloryzowane. Obecnie na rynek wprowadzane są tzw. bewele tęczowe.

Aby docenić piękno i wyjątkowość beweli tęczowych, należy oglądać je na „żywo" i z różnych stron. Patrząc pod różnymi kątami, widzimy ich różne kolory. Ich opalizacja jest niezwykła, a efekt zaskakujący. Włączając bewele tęczowe do witraży można oferować klientom prawdziwe dzieła sztuki.

Wszystkie typy beweli tęczowych - Glue Chip, Chinchilla oraz Diamond - różnią się od siebie fakturą powierzchni. Występują w trzech kolorach czerwonym, żółtym i niebieskim. Kolory te są kolorami podstawowymi, tzn. taka barwa jest widoczna na wprost.

  • Czerwony - obracając bewel pod kątem, powierzchnia zaczyna mienić się, przechodząc od intensywnej czerwieni, poprzez róż, purpurę aż po zieleń.
  • Niebieski - obracając bewel, powierzchnia mieni się od niebieskiego, poprzez zieleń po żółty.
  • Żółty - powierzchnia bewela przybiera barwę od słonecznej żółci, poprzez srebrny, biały po róż.

Glue Chip - powierzchnia bewela przypomina szkło mrożone

czerwonyniebieskiżołty

Chinchila - powierzchnia, przypominająca szkło ornamentowe typu szynszyla

czerwonyniebieskiżołty

Diamond - nierównomierna powierzchnia, przypominająca oszlifowane rozsypane kawałeczki szkła

Mieniąca się zewnętrzna powłoka beweli jest wypalana w szkle, co zapewnia jej długowieczność. Przed wprowadzeniem do sprzedaży produkt został poddany dokładnym testom, które miały wykazać jego trwałość i dobry wygląd przez wiele lat.

Dodatkowo wszystkie typy beweli tęczowych dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów oraz w kilkuelementowych zestawach. Aby przymocować bewel do szkła należy użyć kleju utwardzanego promieniami UV. Przy prawidłowym użytkowaniu kleju oraz stosowaniu wskazówek dotyczących sposobu naklejania, uzyskuje się wyrób o najwyższej jakości i trwałości.

Bewele tęczowe, podobnie jak znane już bewele bezbarwne, można stosować na każdej gładkiej szklanej powierzchni, wcześniej odpowiednio odtłuszczonej i osuszonej. Zewnętrzne krawędzie beweli tęczowych posiadają maksymalnie 1,5 mm grubości, aby doskonale łączyły się z taśmą ołowianą.

 Zobacz katalog beweli tęczowych »

Etapy umieszczania beweli na szklanej powierzchni